Mikor legyen a nagy nap?
A 4 évszak szépségei
Az egyik legfontosabb és legelső dolog az esküvő megszervezésekor az időpont, ehhez fog igazodni minden.
Lássuk az érveket és ellenérveket:
-
Nyár
Természetesen a nyár az egyik legnépszerűbb esküvősévszak, főszezonnak az augusztus számít, szabad szombatot és pénteket szinte alig lehet találni.. Ehhez kétség sem fér, hiszen a nyár előnyei a szép idő, a hosszú nyári éjszakák, a nagy éves szabadságok kivétele, nászút stb.
Bevallom az első gondolatom az én esküvőmre nekem is a nyár volt, én is júliusi vagy augusztusi esküvőben gondolkodtam, azonban ezt igen hamar megcáfolta egy kolléganőm. Szerencsés helyzetben vagyok, ugyanis polgármesteri hivatalban dolgozom, ahol 2 anyakönyvvezetőnk is van, így betekintést nyerhettem több általuk vezetett esküvőbe is. Az ő tanácsuk az volt, hogy ha "jót akarok" magamnak és a násznépnek, nem nyáron tartom az esküvőmet, ugyanis a sokszor 30-40C°-os hőség nagyon le tud rontani az élvezeti értékekből. A benti szertartásnál, a teremben összegyűlt nagy násznép, a légkondi hiánya... kinti szertartásnál a tűző nap, árnyék hiánya... és nem utolsó sorban a menyasszony és a vőlegény egész nap kénytelen beöltözve lenni..
Az én párom amúgy is kicsit izzadós típus, nehezen viseli a nagy hőséget, így a nyári időpontot hamar elvetettük. :)
-
Ősz
Nem ritkák az őszi esküvők sem, még szeptemberben is nagyon jó időre számíthatunk, itt a vénasszonyok nyara is, és még a tenger is meleg, ha a nászútban gondolkodunk. :) Az ősz színeiben is nagyon szép lehet az esküvő. Az én szüleim is október közepén házasodtak, és elmondásuk szerint, gyönyörű, kellemes napsütéses idő volt. Évről-évre mikor a házassági évfordulójukat ünneplik, 1-2 kivételtől eltekintve mindig ez a kellemes idő fogadja őket. :)
Viszont az ősz velejáró lehet sajnos a rossz idő beköszönte is.. senki nem esőben és sárban képzeli el élete nagy napját.
-
Tél
Számomra az egyik legkülönlegesebb évszak az esküvőre, a tél. A hófehér tájban, hófehér ruhában kimondani a boldogító igent! :) Sokan választják esküvőjük dátumának a karácsony környékét is. A téli esküvők egyik legnagyobb előnye az árakban lehet. Mivel itthon nem annyira elterjedt a téli esküvő, így sok szolgáltatónál kaphatunk kedvezményt, valamint nem kell vadászni a szabad időpontokat, helyszíneket és szolgáltatókat. Kényelmesen elintézhetünk időben mindent.
Hátránya egyértelműen a hideg és a latyak.. Valamint ha csak azért választottunk téli esküvőt, hogy a hófehér tájban mondjuk ki az 'igent', és pl ott készüljenek rólunk fotók, akkor hatalmas csalódás érhet minket, ha 1 hópehely sincs.. tehát az ilyenfajta tervezés meglehetősen lutri.
-
Tavasz
Kivirágzik a természet, minden szép színesbe borul, az idő ismét kellemes, de még nincs hőség... hát ezért választottuk MI a májust az esküvőnk dátumának! :) Nekem személy szerint több érv nem is kellett a májusi időponthoz, az hogy melyik hétvége lesz, már csak részlet kérdés. :)
A napokban olvasgattam az interneten a májusi esküvőkkel kapcsolatban, és meglepetésemre a májusi esküvőt a babonák szerint nem ajánlják. Az oroszok ugyanis azt vallják, hogy ha egy férfi és egy nő májusban kelnek egybe, házasságuk boldogtalan lesz. A hiedelem abból fakadhat, hogy „május” szó orosz hangzása nagyon hasonlít a „mayatsa” szóéhoz, melynek jelentése ínség, szenvedés. Egy másik babona szerint ebben az ebben a hónapban köttetett frigyek olyan hamar hullnak el, mint a májusi virágok... Nos, először egy kicsit én is megijedtem, de mivel nem vagyok orosz, így ennek a babonának nem hiszek, és a másik babonáról pedig pont fordítva gondolkodom: a virágok kinyílnak, a természet a tél után újraéled, így ennél szebb időpont nem is lehetne az esküvőnkre! ;)